Evinizi Kaktüs Dekorasyonuyla Dekore Etmenin 9 Yolu

Salonunuzu veya yatak odanızı yenilemeye mi ihtiyacınız var? Evinizin atmosferini yenilemek ve birazda renk katarak ortamın havasını tazelemek istiyorsanız kaktüs dekor objelerini kullanarak neler yapabileceğinize birlikte göz atalım. Kaktüs temasını kullanarak çekici yeşil tonlarıyla etkileyici dekorasyonlara sahip olabilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla kaktüs dekorasyonları sadece nefes almanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda bitkilerinizin temiz doğal görünümleri sayesinde zihinsel olarak gevşemenize de yardımcı olacaktır. En zorlu koşullarda bile hayatta kalabilen ve suyu iki yıla kadar depolayabilen kaktüsler, hayatınıza ilham vermekle kalmayacak evinize de canlılık katarak rahatlamanızı sağlayacaktır.

Kaktüsler sayesinde modern ve minimalist bir alana sahip olacak aynı zamanda odanızda sade ve temiz bir görünüme kavuşacaksınız. Kaktüs dekorlarını kullandığınız alanda duvarların açık rek boyaya sahip olması ve mümkün olduğunca ferah bir alana sahip olmanız gerekmektedir.

Kaktüs Minderlerle Evinize Renk Katın

Evinizin dekorasyonda kullanacağınız objeleri seçerken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli faktör yaratıcı olabilmektedir. Dekorasyonunuzu yenilemeye çalışırken eklediğiniz dekoratif objeleri doğru seçemezseniz eviniz oldukça kalabalık gözükecek ve dekoratif objeler sizi boğmaya başlayacaktır. Dekorasyonda kaktüs kullanma trendinin başlamasındaki en büyük etken sadelik katması ve odayı mükemmelleştirmesidir. Dekoratif kaktüsler kullanırken sadeliği ön planda tutarak kaktüs yastıklarla evinizi süsleyebilirsiniz.

  • Sadeliği her zaman ön planda tutun.
  • Herhangi bir dekoratif kaktüs objelerini etrafa dağıtın.
  • Kaktüsleri yaratıcılığınıza bağlı çeşitli objelerle birleştirin, sukulentler kaktüslerin yanında oldukça güzel gözükecektir.
  • Kaktüslerinizin doğal gözükmesi için açık renk mermerlerin veya masaların üzerine yerleştirin.
  • Kuru kaktüsler kullanarak dekorasyonunuza sanatsal bir bakış ekleyin.

Takılarınız için Kaktüs Yüzük Tutacağı

Günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atıp evde rahatlamak istediğinizde, tüm gün taktığınız aksesuarlardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Mücevherlerinizi şirin kaktüs yüzük tutacağına bırakarak hem evinizin dekorasyonunu renklendirmiş hem de işlevsel bir dekoratif objeye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yüzük takmayı seven bir arkadaşınız içinde oldukça güzel bir hediye olabilir.

Yemek Odanız ve Masanızda Kaktüslere Yer Açın

Kaktüs gibi dikenli bitkiler iç dekorasyonu aydınlatır, evlere güzel kontrastlar ve sıra dışı vurgular getirir. Çöl bitkileri dekorasyonu neredeyse herkes için orjinal ve şık görünmektedir. Bu bitkiler, her odaya ve dekorasyon tarzına uyum sağlayabilen oldukça basit geometrik formlara sahiplerdir. Kaktüsler, diğer bitkilerle uyum sağlayabilen ve ahşap, kaya, kum, cam, metal gibi malzemelerle güzel gözükmektedirler. Modern iç dekorasyona ekolojik bir hava katmayı sağlayan kaktüsler bütçeniz içinde oldukça uygunlardır. Dikenli bitkilerin enerji toplama ve radyasyonu kendilerine çekme gibi inanılmaz yetenekleri var. Masanızda veya odanızın herhangi bir köşesinde yer alan kaktüsler negatif enerjinizi alacaktır.

Teraryum, Kaktüs Sukulent Bitkileri

Herhangi bir çiçekçide internette bulabileceğiniz, hatta kendiniz bile yapabileceğiniz teraryumlar sayesinde evinizdeki herhangi bir alanı dekore edebilirsiniz. Birçok seçeneği olan teraryumlar masa üzerinde yer alabilir, asılabilir hatta büyük boyutta olanları evinizin bir köşesinde dekorasyonunuza uyum sağlayacak şekilde yer alabilir.

Küçük bir seradan ibaret olan teraryumlar kaktüsler için uygun bir ortamdır. Tropikal veya çöl bitkilerinin yer alabileceği bu alanı zevklerinize ve dekorasyonunuzda kullandığınız tonlara göre yer verebilirsiniz. Özellikle oturma odanızda bulunması oldukça hoş ve dikkat çekici olan teraryumlar renkli taşları sayesinde dekorasyonunuza ayrı bir güzellik katacaktır.

Gece Lambası Olarak Neon Aydınlatma Kaktüs Kullanın

Kaktüslerin çoğu ocak ayında çiçek açar. Gece lamblası veya kitaplığınızın yanında dekoratif bir şekilde durabilen neon aydınlatma kaktüsler evinizi saçtığı yeşil ışıkla pozitif bir enerji katacaktır.

Kaktüs Duvar Kağıdı İle Odanızı Canlandırın

Duvar kağıdı seçenekleri arasında birçok kaktüs çıkarmaları bulunmaktadır. Evinizin her alanında kullanabileceğiniz kaktüs duvar kağıtları, odanıza eğlenceli bir dokunuş katmanın hem basit hem de ucuz bir yoludur. Özellikle çocuk odalarında tercih edilen duvar kağıtları, çocukların oyun alanına eklenerek hayal güçlerini harekete geçirmenizi sağlayacak.

Mutfağınızı Kaktüslerle Süslemenin Yolları

Kaktüsler artık çöllerde veya filmlerde karşımıza çıkmakla sınırlı değil. Dikenli bitkiler son zamanların en moda ev dekorasyon trendleri arasındadır. Kaktüslerle ev dekorasyonunuzu tamamlamanın bir çok yolu olduğu gibi mutfağınızın dekorasyonunu da mükemmel kılmaktadır. Ocağınızın duvarında veya mutfak dolabınızın bir köşesinde yer alabilecek dekoratif kaktüsler mutfağınızı özel kılacak. Her alanı tamamlayabilen kaktüsleri duvar kağıdınız olarak veya masanıza renklendirecek bir tuzluk olarak kullanabilirsiniz.

Banyoda Kaktüs Dekorasyonunu Kullanabileceğiniz Alanlar

Yaşam alanınızın her bölgesinde kullanabileceğiniz kaktüsler renkleriyle ve tarzlarıyla ortama ilgi çekicilik ve vintage tarz katıyor. Banyoda duvar kağıdı kullanılmaz demeyin, ilgi çekici dekorasyonları inceleyerek kullanabileceğiniz alanları makalemizden öğrenebilirsiniz. Özellikle banyoda kaktüslerin renkli halleri kullanmak hiç sıkılmayacağınız bir dekorasyona sahip olmanızı sağlayacaktır.

Dergiyi Paylaş: